Tokio- spotkanie z Japonią

Tokio największym miastem w Japonii

Tokio jest stolicą i jednocześnie największym miastem w Japonii. Położone jest na południowo- wschodnim wybrzeżu Honsiu. Jest największym obszarem metropolitalnym na świecie na poziomie ponad 38 305 000 mieszkańców. Nazwa Tōkyō oznacza „Wschodnią stolicę”. Do 1868 roku miasto nazywało się Edo.

Znajdują się tutaj m.in. Tokyo Skytree, Pałac Cesarski, zabytkowe świątynie buddyjskie,chramy shintō , muzea, obiekty kultury, parki. Tokio jest także siedzibą jednej z głównych giełd świata.

tokio

tokio

Co robić w Tokio?

Zwiedzanie najlepiej zacząć od bardzo znanej dzielnicy Shibuya. To tam znajduje się słynne skrzyżowanie, które zadziwia przez to jak bardzo jest zawsze zatłoczone. Fala przechodzącychprzez nie ludzi robi ogromne wrażenie.

Oczywiście trzeba zobaczyć tam świątynię Sensō-ji. Jest to najstarsza buddyjska świątynia, położona w dzielnicy  Taitō. Jest to bardzo ważne centrum kultu bogini miłosierdzia, współczucia i życzliwości Kannon. Owa Świątynia jest jedną z głównych atrakcji turystycznych stolicy Japonii i przyciąga co roku ok. 30 mln odwiedzających.

Następnym ważnym punktem w zwiedzaniu Tokio jest Yoyogi Park. Najczęściej odwiedzane miejsce tam to Meiji Shrine. Idąc tam powinno zejść się na lewą stronę ścieżki. Środkiem drogi chodzą bogowie i kapłani, a wyrazem szacunku jest zejść im z drogi. Jedna z największych świątyń w Tokio zawsze wzbudza w turystach duży podziw i szacunek.  Meiji Shrine zbudowana została w 1920 roku w celu uczczenia śmierci cesarza Meiji i jego żony Shōken. Oryginalna budowla została zniszczona podczas II wojny światowej, niedługo potem ją odbudowano. Świątynię otoczono rozległym parkiem- Yoyogi Park.

W Tokio należy także zobaczyć Pałac Cesarski. Jest to główna rezydencja cesarza Japonii. Zespół budynków i pawilonów o różnym przeznaczeniu oraz ogrodów w centralnej, tokijskiej dzielnicy Chiyoda.

Punktem wartym uwagi jest także Tokyo Tower. Jest to wieża telewizyjno-radiowa z punktem obserwacyjnym, położona w parku Shiba. Została ukończona w 1958 roku oraz ma 333 metry wysokości. Wzorowana jest na wieży Eiffla.

tokio

tokio

Tokio esencją Japonii

Tokio oprócz bycia stolicą Japonii ma wiele innych ważnych powodów do zwiedzenia go. Zachwyca swoimi świątyniami, klimatem, pysznym jedzeniem, na którym warto się skupić będąc w tym miejscu.

http://www.wsandalach.pl/co-zobaczyc-i-co-zrobic-w-tokio/

https://www.blogglobtrotera.pl/japonia-tokio-shibuya-akihabara-asakusa-ginza/

https://www.naszeszlaki.pl/archives/20171

 Tokio- spotkanie z Japonią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *