San Francisco- najpiękniejsze miasto USA

Położenie San Francisco

San Francisco położone jest w stanie Kalifornia, w Stanach Zjednoczonych. Znajduje się na Półwyspie San Francisco i otoczone jest Oceanem Spokojnym. Jest to czwarte pod względem ludności miasto w Kalifornii i trzynaste w całym kraju. Historia miasta sięga 1776 roku, gdy hiszpańscy kolonizatorzy osiedlili się na krańcu półwyspu. Po wojnie do miasta napłynęły tysiące imigrantów i byłych żołnierzy, co zbiegło się w czasie z gwałtownym rozwojem okolicy. Nadchodzące rozluźnienie norm społecznych i inne czynniki przyczyniły się do początków ruchów społecznych środowisk LGBT. Postępująca otwartość społeczności wyrobiły San Francisco opinię miasta liberalnego. Na ten moment San Francisco jest ośrodkiem turystycznym, znanym ze swoich licznych atrakcji.

Co warto zobaczyć w San Francisco?

San Francisco to skarbiec wspaniałych miejsc do odwiedzenia. Po pierwsze jest to   most Golden Gate, który niezaprzeczalnie jest znakiem rozpoznawczym tego miasta. Robi wrażenie na każdym, kto zobaczy go na żywo. Most został wybudowany w 1937 roku i ma ponad 2700 metrów długości. Warto zobaczyć go z każdej strony, przejść się po nim lub przejechać samochodem. Punkty widokowe zapewniają cudowne widoki i niezapomniane wrażenia.

Następnym miejscem wartym zobaczenia jest więzienie Alcatraz. Było to najlepiej strzeżone więzienie świata, żaden więzień nigdy nie zdołał z niego uciec. Dziś jest to miejsce do zwiedzania dla turystów. Podczas zwiedzania można zobaczyć cele i miejsca, gdzie przebywali więźniowie. Dodatkową atrakcją jest zwiedzanie nocne, lecz tylko dla osób o mocnych nerwach.

Kolejnym miejscem jest Pałac Sztuk Pięknych. Budowla została wzniesiona w 1915 roku. Znajduje się w pięknym, pełnym zieleni parku. Można tu zobaczyć łabędzie oraz kaczki pływające w jeziorze, a przy odrobinie szczęścia nawet żółwie morskie. Warto przyjść w to miejsce na spacer oraz odpoczynek, a potem zrobić sobie wędrówkę aż do Golden Gate.

San Francisco

San Francisco

 

Miasto ze Złotą Bramą

Oprócz opisanych przeze mnie wartych zwiedzenia miejsc, są również inne warte uwagi. Kamienice Painted Laidies zrobić może ogromne wrażenie lecz zawsze jest tam sporo turystów. Wieża widokowa Coit Tower to najlepsze miejsce, by zobaczyć całe miasto z góry. Pier 39 to  to bardzo popularne molo w San Francisco i w zasadzie przedłużenie Fisherman’s Wharf. San Francisco to najpiękniejsze miasto w Stanach Zjednoczonych, które zdecydowanie warto odwiedzić i spędzić w nim kilka chwil, by zobaczyć wszystkie atrakcje.San Francisco

 

San Francisco

 

https://tasteandtravel.pl/2019/12/14/san-francisco-co-zobaczyc/

https://www.blogglobtrotera.pl/san-francisco-najpiekniejsze-miasto-usa-przewodnik/

https://lazurowyprzewodnik.pl/san-francisco/

 

 

 San Francisco- najpiękniejsze miasto USA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *