Sydney wymarzonym miejscem turystów

Sydney- Największe miasto Australii i Oceanii

Sydney jest największym miastem Australii i Oceanii z liczbą ludności ponad 5,3 mln mieszkańców. Założone zostało w 1788 roku. Miasto to jest znaczącym centrum finansowym, handlowym, transportowym, kulturalnym i turystycznym. Metropolia jest także dużym węzłem komunikacyjnym z największym międzynarodowym lotniskiem w Australii.

sidney-234715_1920

 

Sydney Ziemią Obiecaną

Kraj, który znajduje się praktycznie na krańcu świata zawsze zadziwiał swoją innością. Pobudzał wyobraźnie każdego i skłaniał do odwiedzenia go. Jest to nadal bardzo nieodkryte miejsce, w którym warto zwiedzić czekające na nas atrakcje.

Zacznijmy od rejsu po zatoce. Dość nietypowo zaczynamy wirtualną podróż po niesamowitym Sydney. Podczas rejsu zobaczymy wszystkie najważniejsze miejsca znajdujące się w mieście. Położenie miasta nad oceanem sprawia, że możemy przeżyć tę podróż w tak wspaniały sposób. Podczas rejsu zobaczymy:  znany chyba wszystkim budynek opery, który jest ikoną kraju oraz słynny most Harbour Bridge, z którego co roku, w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia strzelają w niebo tony fajerwerków.

Następnie należy odwiedzić najpiękniejszy ogród zoologiczny na świecie. Chodzi oczywiści o Zoo Taronga. Warto zwrócić uwagę nie tylko na zwierzęta, okazy australijskie jak i z całego świata, lecz także na samo miejsce, gdzie ZOO się znajduje. Jest stamtąd niesamowity widok na bajeczną panoramę, która rozpościera się na miasto i zatokę.

Następnym ważnym elementem Sydney są plaże. Wylegiwanie się na plaży w tym miejscu to „musy have”, według miejscowych to wręcz styl życia. Na turystów czeka ponad 40 plaż, w tym znana wszystkim Bondi Beach. W ciągu tygodnia można wybrać się tam na relaks i odpoczynek, a w weekendy- plaże to miejsca spotkań i imprez kulturalnych.

 

Sydney Harbour Bridge oraz Opera

Harbour Bridge to połączenie północnej i południowej części miasta. Most ten należy do największych konstrukcji łukowych tego typu na świecie. Najlepszy efekt jest oczywiście w noc sylwestrową, gdy pokaz sylwestrowych fajerwerków oświetla pięknie miasto. Cały świat ogląda wtedy Sydney Harbour Bridge i marzy o tym, by widzieć ten zapierający dech w piersiach widok na żywo.

Na samym końcu chciałabym napisać o Operze. Jest to niezaprzeczalnie ikona Sydney i znak rozpoznawczy dla ludzi z całego świata. Ten niezwykły architektoniczny projekt jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Symbol Australii jest do dziś tłumnie odwiedzany przez turystów z całego globu.

sydneysydney

 

Więcej o Sydney:

https://fshoq.com/pl/a/sydney-blog-podrozniczy-ciekawe-miejsca

https://spolecznosc.fly4free.pl/blog/4056/sydney-po-raz-pierwszy-na-antypodach/

 Sydney wymarzonym miejscem turystów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *