Rzym- wieczne miasto Europy

Rzym na pierwszy ogień

Bardzo trudno jest wybrać jedno miejsce na mapie całej Europy, które według mnie koniecznie jest odwiedzić. Jednak ten kontynent zwiedziłam już wystarczająco, aby po długich przemyśleniach w końcu wybrać destynację, która warta jest zobaczenia. Europa ma wiele przepięknych miejsc, lecz to, o którym chce napisać znajduje się we Włoszech.
rzym

„Wieczne miasto” Europy

Pierwszym miastem o którym chce Wam opowiedzieć jest Rzym. Miasto to, jest zarówno stolicą Włoch jak i największym miastem w tym państwie. Jest położone w środkowej części kraju nad rzeką Tyber i Morzem Śródziemnym. Rzym od starożytności znany jest jako „Wieczne Miasto” i nazywany jest także „stolicą świata”.

Rzym urzeka nie tylko swoją architekturą czy historią, lecz także niesamowitą aurą i atmosferą. Włoska kultura jest mi bardzo bliska, bo za każdym razem, gdy przebywam w tym pięknym kraju, poznaję cudownych ludzi o otwartych sercach. 

Co można tam zobaczyć?

Do najbardziej znanych miejsc w Rzymie należą oczywiście Bazyliki: św. Jana na Lateranie czy św. Pawła za Murami, ale także Campo de’ Fiori- miejse, w którym spalono na stosie Giordana Brudna czy Circus Maximus. Nie trzeba także chyba przedstawiać Fontanny di Trevi, do której wszyscy turyści wrzucają pieniążek (stojąc tyłem do fontanny) z zamiarem wrócenia w to piękne miejsce, jakim jest Rzym. Fontanna ta jest również częstym miejscem oświadczyn, gdyż jej wygląd oraz otaczająca architektura daje romantyczny nastrój. 

Nie możemy również zapomnieć o Forum Romanum- najstarszym placu miejskim w Rzymie, który otoczony jest sześcioma z siedmiu wzgórze. Jest to główny polityczny, religijny oraz towarzyski ośrodek starożytnego Rzymu, na którym odbywały się najważniejszy uroczystości publiczne. 

Kolejnym miejscem na mapie Rzymu jest Panteon. Okrągła świątycznia na Polu Marsowym, która została ufundowana przez cesarza Hadriana w 125 roku na miejscu wcześniej spalonej z 27 r. p.n.e. Jest jedną z najlepiej zachowanych budowli z czasów starożytnego Rzymu. Każdy, kto ma okazję być w Rzymie koniecznie powinien udać się, by zobaczyć Panteon. 

Ostatnią rzeczą którą obowiązkowo trzeba zobaczyć zaczynając podróżowanie od Europy oraz będąc w Rzymie to oczywiście Watykan. Miasto- państwo, enklawa na terytorium Włoch. Jest to najmniejsze państwo świata patrząc pod względem powierzchni oraz pod względem liczby ludności. Jak wiadomo, Watykan jest siedzibą najwyższych władz Kościoła katolickiego, gdzie rezyduje papież. Jest to miejsce szczególnie ważne dla wyznawców tej religii, ale nie tylko, ponieważ architektura tego miejsca zadziwi i zafascynuje każdego, kto będzie chciał jej się przyjrzeć. 

rzym

Viaggiare in Italia!

Europa jest bardzo ciekawym i zróżnicowanym kontynentem, dlatego uważam, że warto podróżować także w bliskich naszemu państwu rejonach. Trudno opisać mi tylko to jedno miejsce z całego państwa włoskiego, ponieważ w całym kraju jest wiele innych, równie przepięknych i zapierających dech w piersiach miejsc. Rzym jest jednak według mnie najbardziej urokliwym, do którego chce się wracać po więcej. Ja wrzuciłam swój pięniążek do Fontanny di Trevi. Teraz czas na Was!

Więcej o Rzymie możecie poczytać tutaj:

https://tasteandtravel.pl/2019/05/02/zwiedzanie-rzymu/

https://zyciewpodrozy.pl/rzym-i-watykan/

 Rzym- wieczne miasto Europy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *